niedziela, 3 kwietnia 2011

21. Wielkanoc wkrótce, czyli od koszuli do jajka droga niedaleka ;)

Witajcie w kwietniu - moim ulubionym miesiącu :)!
 
Podczas piątkowych spacerów po różnych blogach, trafiłam również tutaj. Zrobię takie jajo! - pomyślałam, bo bArdzo mi się spodobało. Nie mogłam jednak zabrać się do tego od razu, ponieważ nie miałam odpowiedniego materiału i koronki. W sobotę wybrałam się więc do pobliskiego second handu, gdzie nabyłam kilka koszul w nieprzyzwoicie niskiej cenie. Potem szybka wizyta w pasmanterii i... do domu. Wyprałam kupione koszule, a kiedy jedna z nich była już sucha, zabrałam się do pracy. Styropianowe jajo miałam w swych zapasach, w szpilki również byłam zaopatrzona (a wiecie, że do takich celów produkują szpilki o połowę krótsze niż te, których najczęściej używamy?), z koszuli wycięłam cztery identyczne kawałki materiału. Efekt mojej pracy oceńcie same/sami:
 
 
 

I jeszcze zbliżenie na kwiatka, którego zrobiłam przy pomocy yo - yo makera zakupionego na wystawie Kraft 2011 (świetny wynalazek ten yo - yo maker!):
 
 
I już wiem, że na tym się nie skończy, jajek będzie więcej - już dziś zabieram się za robienie kolejnych! 
 
 
Miłej niedzieli, ładujcie akumulatory na cały następny tydzień :)! Pozdrawiam!

6 komentarzy:

 1. Podaję dokładny link do kursu jajkowego :)
  http://guga-skarbczyk.blogspot.com/2011/03/kursik-na-ozdobne-jajo-ze-styropianu.html#comments

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam Cię! Bardzo się cieszę, że skorzystałaś z foto-kursu! Jajko wyszło Ci piękne, bardzo fajnie dobrałaś kolory, no i ten uroczy kwiatek...bardzo mi się podoba! Prawda, że robić takie jaja to wielka przyjemność :)))
  Pozdrawiam i zapraszam ponownie na mój blog.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super jajko!!! Świetny ten kwiatuszek :) Pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Jajo przecudne :) Materiał koszulowy śliczny. Recykling secondhandowy jest świetnym zjawiskiem. Chwal sie kolejnymi jajami :)
  A co do maszyny: jako amatorka nie widzę, żadnych wad, wręcz same zalety. Nic mnie jeszcze nie zniechęciło. Co chcę, to szyję i myślę, że to jest dobry wybór.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. cudowne to jajeczko.j.w.p

  OdpowiedzUsuń
 6. ...pięknie się sprawiłaś Agnieszko ! śliczne jajeczko :)

  OdpowiedzUsuń